Diskuse s občany
Názory občanů,  Orlová

Proč jsem odešla z Orlovské Trikolory

Jako člověk aktivní jsem se v období pandemie COVID – 19 zapojila  a pomáhala šitím roušek. Chtěla jsem nějak pomoci a výroba roušek pro jiné, co to nedovedou a potřebují je, mi přišla v té době vhodná. Vlastně tímto svým počinem jsem výrazněji vstoupila do povědomí lidí. Následně jsem se začala vyjadřovat i k některým věcem, lidem v Orlové.

Měla jsem podobné názory, jako lidé kolem Trikolory a nakonec jsem začala s nimi spolupracovat a poprvé v životě jsem vstoupila do politiky.

Kandidovala jsem jako 7. na kandidátní listině SPD + Trikolora. Do zastupitelstva města Orlové se dostalo prvních šest a já jsem první náhradnicí.

Už před volbami jsem začala malinko otevírat oči. Překvapená jsem byla, když jsem se pár dní před komunálními volbami dozvěděla, že po volbách půjdeme do koalice s ANO 2011 a ČSSD. Proč? Koalice se přece domlouvá až po volbách. A to jsem se dozvěděla, že to náš lídr, budoucí místostarosta hrál na obě strany a své partnery v minulé koalici ubezpečoval, že by rád s nimi pokračoval. Otázka zněla, jak může jedněm, nebo druhým, tak beze studu lhát. Něco nebylo v pořádku.

Mé úplné vystřízlivění mělo přijít po dvou dalších hlasováních na zastupitelstvu.

První záležitost bylo zvýšení částky na občana za svoz odpadů, kdy argumentace, že nejsou peníze, nebyla zcela pravdivá, což se ukázalo následně.

Po mé kritice tohoto hlasování o zvednutí poplatků za odpady na mém soukromém FB účtu jsem byla atakována na messengeru a přes SMS a telefonní hovory, že to musím smazat, že poškozuji koalici atd. To byl prosinec. V lednu na jednání Trikolory to pokračovalo stejně, místo toho, že jsme podvedli voliče, přišel „sprdunk“ a vlastně ten, kdo se chová špatně, jsem byla já. Koalici, jak povolební, tak naši předvolební, poškozuji svými výstupy, a to nejenom svými názory, ale i zveřejňovanými fotkami. Ty jsou sice odvážné, ale jsou v dnešní terminologii lechtivé. Nic jiného. Zvláštní však je chování některých členů, před předsedou mluví jinak a se mnou také jinak. Vlastně mi dávají za pravdu, ale nesměl to nikdo slyšet, vědět.

Podruhé jsem byla pozvána do kanceláře pana prvního místostarosty letos v březnu. Byl tam i předseda Trikolory. Vysvětlovali mi, jak je politika těžká a je to o dohodě. Pro ně je podstatné, že se bude realizovat koupaliště, které prosazovali už jako radní. Ukazoval mi plány, vizualizace. Prostě paráda a byla jsem ráda, že alespoň něco se z našeho programu realizuje.

To je vlastně ta druhá záležitost. V té době už věděl, že jeho koaliční partneři pro koupaliště ruku nezvednou. Navíc i hlasy SPD a Trikolory se celý projekt ukončil necelý měsíc po jednání u pana místostarosty. Koupaliště nebude. Nechápala jsem to. Kdy přišla ta změna, proč jsme vůbec v takové koalici, kde jsme jen páté kolo u vozu. Pochopila jsem, že důležitější jsou funkce a peníze, než vlastní čest a hrdost. Což byl a je jediný program, některých mých bývalých kolegů. S tím jsem se nesmířila.

Dnes se cítím víc svobodná a cením si, že se mohu svobodně vyjádřit. Povídání jsem sepsala následně po hlasován o zvýšení daně z nemovitosti, kdy Orlovští občané zaplatí minimálně 100% navíc. Bohužel to prošlo zase díky bývalým kolegům. Rychle zapomněli, že jedno z volebních hesel, které jsme měli v komunálních volbách, bylo: „ Zastavíme zdražování“. Nezastavíme, jen ho prohloubíme.

Markéta IHM

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *